اینجا هستید :Skip Navigation Links
سی و دومین یادواره شهدای 17 اسفند جهاد سازندگی آبادان برگزار شد. سی و دومین یادواره شهدای 17 اسفند جهاد سازندگی آبادان برگزار شد.

سی و دومین یادواره شهدای جهاد سازندگی آبادان در

این شهر با حضور خانواده معظم شهدا، مسئولان و برخی ازجهادگران دوران دفاع مقدس برگزار شد.در این مراسم که بمناسبت هفدهم اسفند، سالروز بمباران هوایی ساختمان جهاد سازندگی آبادان توسط دشمن متجاوز بعثی و شهادت 9 نفر از مدیران جهادآبادان برگزار شد، قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی درپیامی که ازجانب  وزیرجهادکشاورزی قرائت نمود به نقش ارزنده جهادگران در 8 سال جنگ تحمیلی گفت: جهاد خیلی سریع به یکی از ارکان سازمان جنگ تبدیل شد و از همان سال اول جنگ، به طور پراکنده به رزمندگان در محورهای مختلف در جبهه‌های جنوب و غرب شتافت.

قاسمی افزود: اکنون نیز وام‌ داران جهاد سازندگی برای محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار نقش به سزایی ایفا می کنند.

همچنین امام جمعه آبادان با اشاره به نقش بی بدیل جهادگران در دوران جنگ تحمیلی گفت: برگزاری چنین یادواره هایی، یاد شهدا را در اذهان زنده نگه میدارد. آنان رسالت سنگینی را بر دوش ما گذاشتند و ما وظیفه سنگینی را در قبال آنها داریم.

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اظهار کرد: امروز تمام امنیت و آرامش این مرز و وبوم را مدیون خون شهدا و ایثار جهادگران هستیم، امنیت امروز ایران در مقایسه با همسایگانش بی بدیل است و این آرامش یادگار خون شهداست لیکن جای یادمان شهدای جهاد در این شهر خالی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان نیز در این مراسم با اشاره به نقش بی بدیل و ارزنده جهادگران در پاسداری از کیان اسلام گفت: جهاد سازندگی طی جنگ تحمیلی نقشی ارزنده داشت و جهادگرانش همواره در سخت‌ترین لحظات دفاع مقدس دوشادوش سایر رزمندگان جانفشانی نمودند.

کیخسرو چنگلوایی اظهار کرد: سنگرسازان بی سنگر برای پاسداری از اسلام وامنیت جان رزمندگان اسلام فداکاری نمودند و در راه اسلام وموفقیت رزمندگان ، بی نام ونشان گام برداشتند .

در این مراسم همچنین معاون استاندار و فرماندارویژه شهرستان آبادان، عامرکعبی و جلیل مختار نمایندگان مردم شریف آبادان در مجلس شورای اسلامی رییس بنیاد شهید و امورایثارگران آبادان و جمعی از مسئولین استانی و شهری حضور داشتند.

درانتهای این مراسم از کتاب حدیث عشق به روایت تصویر شامل 350 عکس که از حضور سنگرسازان بی سنگرجهاد سازندگی خوزستان در جبهه ها می باشد و باتلاش وکوشش صادق طالب باغبانی ازمسئولین پشتیبانی جنگ جهادخوستان وعضوهیات مدیره شرکت نصرمیثاق اهوازتالیف شده است ، رونمایی بعمل آمد .

تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۵
روابط عمومی شرکت نصرمیثاق اهواز