اینجا هستید :Skip Navigation Links
تخصیص آب به 312 هزار هکتار از اراضی طرح  ، صورت گرفته اما 238 هزار هکتار باقیمانده ، فاقد آب می باشد تخصیص آب به 312 هزار هکتار از اراضی طرح ، صورت گرفته اما 238 هزار هکتار باقیمانده ، فاقد آب می باشد

شمایلی، مدیرعامل موسسه جهاد نصر و مجری طرح 550 هزار هکتاری در استان ، اظهار کرد: تخصیص آب به 312 هزار هکتار از اراضی طرح صورت گرفته و 238 هزار هکتار نیز فاقد آب می باشد .

وی در نشستی که با موضوع طرح 550 طرح هزار هکتاری در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری برگزار شد افزود: اعتبار در نظر گرفته شده در سال 93 برای اجرای طرح از محل صندوق توسعه بیش از 600 میلیون دلار بوده که از این مقدار 250 ملیون دلار آن (6340 میلیارد ریال) تخصیص یافته است و مابقی آن نیز در سال 94 و 95 دریافت خواهد شد.

شمایلی بیان کرد: تا تیرماه امسال عملیات اجرایی احداث شبکه‌های فرعی آبیاری 127 هزار هکتار، زهکشی زیرزمینی 114 هزار هکتار و تجهیز و نوسازی اراضی در سطح 85 هزار هکتار از اراضی طرح به اتمام رسیده است.

مدیرعامل موسسه جهاد نصر به تعداد شاغلین در این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: میزان اشتغالزایی این طرح تا تیرماه امسال به تعداد 8 هزار و 527 نفر رسیده است که در قالب 70 پروژه در حال اجرا مشغول به کار هستند .

سیاحی معاون امور عمرانی استاندار خوزستان نیزگفت : با توجه به تاکید استاندار در خصوص ارزیابی و بررسی اقدامات صورت گرفته در طرح 550 هزار هکتاری، ارسال گزارشات ماهیانه در خصوص چگونگی انجام کار و درصد پیشرفت آن در دستور کار مجری طرح قرار گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری در خصوص اجرای کامل طرح 550 هزار هکتاری گفت: اجرای کامل این طرح بدون در نظر داشتن صنایع وابسته و مکمل میسر نیست و باید در این زمینه اقداماتی عملی انجام شود.

احمد سیاحی اظهار کرد: در بعضی از مواقع با نگاه مثبت کارهایی در جهت توسعه بیشتر صورت می‌گیرد اما نبود یک طرح جامع و عدم رعایت الزامات، ممکن است موجب ضرر و زیانی جبران ناپذیر شود.

وی افزود: اثرگذاری اقتصادی این طرح را نمی‌توان انکار کرد اما می‌توان با در نظر گرفتن تمامی جوانب از جمله مسائل زیست محیطی بازدهی کار را بالا برد.

سیاحی تصریح کرد: با توجه به تاکید استاندار در خصوص ارزیابی و بررسی اقدامات صورت گرفته در طرح 550 هزار هکتاری، ارسال گزارشات ماهیانه در خصوص چگونگی انجام کار و درصد پیشرفت آن در دستور کار مجری طرح قرار گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار خوزستان بر تشکیل جلسات ماهیانه در خصوص گزارشات کارکرد و موضوع فرآوری صنایع جانبی تاکید و سازمان آب و برق استان را مکلف کرد تا در خصوص تدوین طرح جامع دفع پسآب‌ها و نوع نگاه سازمان به این مساله گزارشات ماهیانه‌ای به معاونت عمرانی ارائه دهد.

وی گفت: کارگروهی متشکل از نظام صنفی کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی، موسسه جهاد نصر و دفتر فنی استانداری برای بررسی و نظارت بر نقاط  تعیین شده تشکیل خواهد شد.


تاریخ: ۱۳۹۴/۰۵/۰۷